Je možné súbežne poberať podporu v nezamestnanosti a rodičovský príspevok?

Zodpovedané
10. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Je možné súbežne poberať podporu v nezamestnanosti a rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je možný súbeh poberania rodičovského príspevku a dávky v nezamestnanosti tou istou osobou.

Poberať dávku v nezamestnanosti môžete vy bez poberania rodičovského príspevku, ale o rodičovský príspevok môže požiadať druhá oprávnená osoba (napr. druhý rodič).

S prianím pekného dňa,
Lenka