Môžem v bývalej práci žiadať preplatenie pokuty, ktorá mi vznikla kvôli daňovému bonusu?

Zodpovedané
10. máj 2024

Dobrý deň,

v tomto roku som ukončila pracovný pomer výpoveďou zamestnanca a pracovný pomer mi skončil po 2-mesačnej výpovednej dobre k 29.04.2024.

Vo februári mi účtovníčka, ktorá robí daňové všetkým v práci, dala doklad pre manžela do práce na doplatok bonusu na deti. On to dal svojej účtovnícke, ktorá podala daňové priznanie na doplatenie zvyšnej sumy.

Ide o to, že v marci mi moja účtovníčka dala daňové, kde dala vyplatiť aj mne doplatok bonusu. Jasné, že som to hneď riešila s ňou a jej odpoveď bola, že ona mi žiadne dodatočné priznanie už nebude robiť. Vraj budem platiť pokutu. Poriešila som to preto dodatočne s manželovou ekonómkou, aj sme zaplatili pokutu.

Viem si v bývalej práci podať žiadosť na preplatenie pokuty, keď moja ekonómka vedela, že si to dáva vyplatiť manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

spravila Vám daňové priznanie alebo Ročné zúčtovanie dane? Ak to bolo Ročné zúčtovanie dane, záleží ako ste vypísali žiadosť o Ročné zúčtovanie dane.

Je to len na dohode medzi Vami a účtovníčkou. Pochybujem, že Vám niečo preplatia. Skúste sa na možnosti opýtať aj v Právnej poradni.

S prianím pekného dňa,
Lenka