Získam nárok na materské, keď si budem 3 mesiace platiť vysoké odvody?

Zodpovedané
10. máj 2024

Dobrý deň,

som na RD. Pred MD som dala výpoveď. Rodičovská mi končí 19.1.2025 a chceli by sme druhé dieťa.

Mám nárok na MD, ak by som si platila 3 mesiace vysoké odvody tak, že by som sa zamestanala na 3 mesiace a tak to platila počas RD?

Dá sa doplatiť, keď na tehotenské asi nemám nárok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste išli na prvú materskú z ochrannej lehoty (uvádzate že pracovný pomer skončil výpoveďou pred MD, to je už viac ako 2 roky), tak momentálne nebudete mať nárok na materské.

Na rodičovskej dovolenke nie ste, iba poberáte rodičovský príspevok. Nanovo budete potrebovať 270 dní nemocenského poistenia, a nebude stačiť 90 dní nového nemocenského poistenia.

S prianím pekného dňa,
Lenka