Ako je možné, že mi bolo schválené refinancovanie a úver som nedostal?

Zodpovedané
20. jún 2023

Dobrý deň,

banka mi dovolila refinancovať úver, ale žiadosť o spotrebný úver mi zamietli.

Mal som jeden úver vo výške 2 500 eur. Po mesiaci som potreboval zobrať druhý úver vo výške 1 000 eur, ten mi však už banka zamietla. Následne som skúsil 2 500 eur refinancovať s navýšením na 4 000 eur, to mi banka schválila.

Pracujem na dobu neurčitú, plat mám 1100 eur v čistom. Doteraz som mal iba Quattro úver, ktorý som platil vždy načas a bez problémov.

Ako je to možné, že mi to refinancovanie schválili a úver nie?

Môže byť problém v tom, že som úver refinancoval po prvej splátke?

Ďakujem

Dobrý deň,

s týmto konkrétnym prípadom som sa ešte popravde nestretol. Osobne si však myslím, že banka na to má nejaké svoje štatistiky a keď vidí, že klient si zobral jeden spotrebák a hneď chce brať druhý, tak to vyhodnotila negatívne možno aj preto, lebo štatisticky možno majú takí klienti problém so splácaním úverov dlhodobo.

Nehovorím to však na 100%, keďže som ten prípad s konkrétnou bankou nekomunikoval. Myslím si však, že to môže byť tým. Ak išlo stále o jeden a ten istý úver, možno v tom má banka inú politiku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk