Ako postupovať pri žiadosti o novú hypotéku?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

z rodinných dôvodov sa musíme presťahovať bližšie k rodine (400 km). Momentálne máme hypotéku od roku 2016 čerstvo refixovanú s fixom 5 rokov. Viem, že ak predám byt, banka si stiahne celú aktuálnu výšku hypotéky a zbytok ide na účet.

Ako je to potom so žiadosťou o novú hypotéku?

Ja som akuálne na RD a pracuje len manžel a vekovo sme 38 a 41. Nemáme žiadne iné záväzky, ani dlžoby a ani žiadne omeškania so splátkami.

Je reálne ziskaf hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

reálne to samozrejme je, no záleží od toho, koľko by ste chceli žiadať a aký máte príjem + koľko máte ešte vami vyživovaných detí. Podľa toho by sa vypočítala maximálna výška hypotéky a následne by ste sa vedeli rozhodnúť, ako postupovať vo Vašej situácii. Doplňte mi to prosím do mailu a budem Vám vedieť poradiť. Zatiaľ však potrebujem dané informácie.

Odporúčam si takisto prečítať aj článok k hypotékam k danej téme na našej stránke: https://relyon.sk/hypoteky/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk