Je možné refinancovanie hypotéky aj v tej istej banke?

Zodpovedané
13. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom refinancovania.

Je možné refinancovanie hypotéky aj v tej istej banke?

Výška hypotéky je cca polovica z hodnoty nehnuteľnosti. Chceli by sme hypotéku navýšiť.

Je potrebné uviesť dôvod navyšenia hypotéky a na čo budú použité zvyšné peniaze?

Ak by sa použili na rekonštrukciu nehnuteľnosti, je potrebná nejaká fotodokumentácia alebo bločky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

navýšiť hypotéku viete aj o bezúčelovú čiastku - teda bez potreby dokladovania použitia peňazí, no nie v každej banke. Aké máte možnosti v jednotlivých bankách som vám rozpísal nižšie:

  • Slovenská sporiteľňa: Môžete bezúčelovo navýšiť hypotéku do 70% z hodnoty nehnuteľnosti. Ak by ste potrebovali viac, môžete aj do 80 alebo 90 %, avšak museli by ste zdokladovať 80% z celkového úveru.
  • VÚB: Celý úver môže byť maximálne 150 000 eur (to čo refinancujete + navýšenie).
  • ČSOB banka: Navýšenie môže byť maximálne o 50 000 eur a robí sa to na čestné prehlásenie o rekonštrukcii.
  • Prima banka: Prima banka nemá retenčné oddelenie a teda nevedia refinancovať ich vlastný úver a meniť podmienky, prípadne navyšovať sumu. Viete zobrať iba druhú hypotéku na tú istú nehnuteľnosť ale tá musí byť účelová - napríklad na rekonštrukciu.
  • Tatra banka: Viete navýšiť o 10% ak refinancujete iba hypotéku. Ak by ste do toho zrefinancovali aj bezúčelový úver, napríklad spotrebný, tak viete celú hypotéku navýšiť o 20%.
  • Unicredit: Maximálne viete navýšiť o 30% z výšky refinancovaných úverov.
  • 365banka: Maximálne viete navýšiť o 40% z výšky refinancovaných úverov.
  • mBank: Maiximálne viete navýšiť o 30% z výšky refinancovaných úverov.

V prípade doplňujúcich otázok mi napíšte mail a zodpoviem vám ich súkromne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk