Je potrebné riešiť prepis úveru ešte pred rozvodom?

Zodpovedané
3. okt 2023

Dobrý deň,

budem podávať na súd žiadosť o rozvod, s ktorým súhlasíme obaja. Malo by to prebehnúť rýchlo. Máme spoločný úver na bývanie a hlavná som tam ja.

Mám si to s bankou poriešiť ešte pred rozvodom, aby prešiel úver len na neho?

Ďakujem

Dobrý deň,

úver môže prejsť jedine vtedy, ak má zostávajúci žiadateľ dostatočný príjem na to, aby ho mal sám. Ak áno, tak je potom na Vás, či si to poriešite už teraz alebo až po rozvode. Banke to nevadí. Jedine by ste pred rozvodom museli robiť zúženie BSM u notára.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk