Je šanca dostať úver 60 000 eur, keď nemám deti a mesačne zarobím 750 eur v čistom?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som si kúpiť vlastný byt. Mám 33 rokov, žiadne deti, pracujem niekoľko rokov ako Shop Leader, pracovnú zmluvu mám na dobu neurčitú, čistý príjem cca 750 eur. Nemám žiadne úvery, podlžnosti, nikdy som nečerpala peniaze do debetu a ani nedostala žiadnu upomienku. Mám našetrených cca 11 000 eur a potrebovala by som hypotéku vo výške 60 000 eur.

Je to s mojím príjmom možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, máte možnosť aktuálne získať hypotéku vo výške 60 000 eur, avšak vychádza vám to na tesno z vášho príjmu. Nebudete mať na výber každú banku a ani každú fixáciu.

Pri príjme 750 eur v čistom máte po odrátaní životného minima (cca 235 eur) a povinnej rezervy (40% zo zostatku) limit na splátku úverových produktov 309 eur mesačne. Do tohto limitu sa musíte zmestiť aj po simulovanom navýšení úrokovej sadzby o 2%, čím banky sledujú to, či by ste boli v budúcnosti schopná úvery platiť aj pri prípadnom zvýšení úrokových sadzieb.

Pri úroku 3% ročne by vám tento limit nepostačoval - reálna splátka by síce bola cca 253 eur mesačne, no banka by rátala so splátkou 322 eur mesačne (po tom simulovanom zvýšení). Na to, aby vám hypotéka prešla si potrebujete vybaviť hypotéku s úrokom maximálne 4,6%, a to už je celkom na hrane. Máte aktuálne teda na výber z bánk: ČSOB banka, Prima banka a 365banka.

Ak vám to pomôže, môžete mi napísať email a opýtať sa dodatočné informácie. Prípadne vám môžem v týchto bankách overiť podmienky a priechodnosť vášho prípadu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk