Je vhodné zafixovať hypotéku na 10/20 rokov?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa s Vami poradila ohľadom fixácie úroku.

Momentálne máme úrokovú sadzbu 1,19% v ČSOB a zostatok istiny úveru máme 175 000 eur. Úrokovú sadzbu máme zafixovanú do 20.2.2025.

Problém je, že pracuje už len manžel.

Máme radšej čakať do skončenia fixu, alebo to už riešiť tento rok a zafixovať sa aspoň na 10 alebo rovno 20 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

moje osobné odporúčanie, keďže máte fix ešte na 2,5 roka je, že by som už počkal do konca fixu. Nikdy však neviem dať 100%-nú odpoveď, pretože nikto nevie aké budú o 3 roky sadzby. Myslím si však, že sa to dovtedy trošku ukludní, no a aj keby boli v tom období sadzby rovnaké ako sú teraz, ušetrili by ste za to obdobie 2,5 roka nemalé peniaze pri takom objeme hypotéky.

Na vašom mieste by som teda počkal, no zároveň sem tam aj sledoval ako sa sadzby vyvíjajú. A možno už v roku 2024 by mohli byť na akceptovateľnej úrovni pre refinancovanie, resp. predĺženie fixácie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk