Môžem pri kúpe bytu dozaložiť aj pozemok?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

chceme kúpiť byt, ale nemáme nasporené žiadne peniaze, ktoré by sme vedeli s partnerom použiť. Minulý rok som však zdedila pozemok v hodnote 52 000 EUR.

Vedeli by sme ho dozaložiť k bytu a dostať tak 100% z ceny bytu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné.

Vo VÚB si budú pýtať do 3 rokov potvrdenie o začatí výstavby na danom pozemku. Ak nemáte v pláne stavať, odporúčam to riešiť v ostatných bankách.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk