Môžem založený dom v banke vymeniť za byt, ak by sa úver prehodil na byt?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

v 10/2023 som založila svoj dom partnerovi, ktorý tam nemá ani trvalý pobyt. Bloky vydokladoval na byt, kde má trvalý pobyt, ale nevlastní ho. Ide o PSS banku.

Je možné ešte nejako odstúpiť od toho záložného práva?

Zvažujem, že by som svoj dom vymenila za byt bližšie k mestu.

Je možná výmena s tým, že úver by bol prehodený na vymenenú nehnuteľnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, akurát by sa to robilo tak, že by bol pri predaji splatený aktuálny úver a po kúpe bytu by sa bral druhý úver z PSS už so založením novej nehnuteľnosti. Nedá sa najprv prehodiť právo dokým byt nevlastníte a zároveň nemôže byť daný úver nezaložený nehnuteľnosťou.

Ak chcete získať konkrétne odporúčania, ako mať správne nastavené všetky oblasti osobných financií, pokojne si so mnou dohodnite nezáväznú konzultáciu na 30 minút: https://calendly.com/vojcik-konzultacia/30min.

Ušetríte tak na skrytých poplatkoch, zbavíte sa zbytočných pripoistení, budete si platiť len za to čo reálne potrebujete, aktualizujete si dôchodkové piliere, oslobodíte si sporenia a investície od dane a vysokých poplatkov, ušetríte na vysokých úrokoch a ochránite si peniaze pred infláciou.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk