Som slobodný, bezdetný a priemerný čistý plat mám 1380 EUR. V akej výške môžem získať hypotéku?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

mám 29 rokov a zvažujem kúpu 2-izbového bytu v Bratislave v hodnote 170 - 180 000 EUR. Som nepretržite zamestnaný na TPP už 3 roky s priemerným čistým platom 1380 EUR mesačne za posledný rok. Resp. 1610 EUR mesačne za posledných 6 mesiacov v čistom. Rozdiel je spôsobený zvýšením platu aj častejšími odmenami v tomto polroku.

Našetrených mám 45 000 EUR. Som slobodný, bezdetný a v domácnosti by som žil len ja sám. Nemám žiadne úvery a ani podlžnosti.

Mám možnosť získať hypotéku vo výške 125 až 135 000 EUR?

Ak nie, je nejaká možnosť dofinancovania spotrebným úverom?

Aké mám možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

na výšku hypotéky 135 000 EUR potrebujete mať tak 1620 EUR mesačne v čistom. Z Vášho príjmu sa odrátava životné minimum na všetkých členov domácnosti (teda len na Vás 270 EUR). Zo zvyšku sa odpočíta 40% povinná rezerva a zvyšok je limit na mesačnú splátku hypotéky pri úroku 6%. Banky tam dávajú vyšší úrok. Tým kontrolujú, či to bude vedieť klient splácať aj pri prípadnom navýšení sadzieb na 6% v budúcnosti.

Odporúčam si teda vybrať spomedzi bánk, ktoré Vám priemerujú posledných 6 mesiacov (všetky okrem Unicreditu, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne).

Ak by ste si chceli porovnať podmienky v ostatných bankách z hľadiska poplatkov, úroku, výšky hypotéky a podobne, pokojne mi napíšte na mail a porovnanie Vám pripavím.

Link na naše hypotekárne služby: https://relyon.sk/hypoteky/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk