Ako postupovať, keď som zabudla užiť jednu tabletku antikoncepcie?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

mala som náročný december a zabudla som užiť 1 tabletu antikoncepcie. Ani neviem kedy sa to stalo. Všimla som si až v 3. rade posledný týždeň užívania. Hneď ako som to zistila, tak som tabletku užila. Teraz v utorok končém užívať posledný rad a mám mať 7 dňovú pauzu.

Mala som styk a prišlo k menšej nehode.

Mám užiť tabletku po?

Alebo mám pokračovať v užívaní antikoncepcie bez 7 dňovej pauzy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ od zabudnutej tablety ubehlo 7 dní kedy ste užívali ďalšie tablety pravidelne, tak by sa nemalo nič stať.

Doporučila by som pokračovať v užívaní ďalšieho balenia bez 7 dňovej pauzy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník