Ako správne dávkovať Clostilbegyt počas tretieho cyklu?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Clostilbegyt. Beriem ho už druhý cyklus a zatiaľ sa nám nepodarilo počať dieťatko. Môj gynekológ mi ho predpísal 2 tablety denne od 3. - 7. dňa cyklu.

Predtým moje vaječníky nereagovali na 1 tabletu denne.

Bol to správny postup?

Keď už druhý cyklus nezabral a tento mesiac ideme na 3x, mal by mi upraviť dávkovanie?

Myslím od 5. - 9. dňa cyklu. Menzes mávam 31 dňový. Už som raz otehotnela pomocou lieku Clostilbegyt, ale nepamätám si dávkovanie.

Ďakujem

Dobrý deň,

2 tablety denne sú postačujúce, viac sa užívať ani nemá.

Pokiaľ máte 31 dňový cyklus, tak osobne by som doporučila užívanie od 5. dňa MC 5 dní po dve tablety.

Môžu sa opakovať maximálne tri trojmesačné cykly. Následne sa má pristúpiť ku komplexnému vyšetreniu a manažmentu v CAR.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník