Čo ešte môžem pridať k úspešnému otehotneniu?

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň,

už roky mám diagnostikované PCOS. Prvú dcérku som mala skoro, nebol žiaden problém s otehotnením. No už má 10 rokov a my sa posledné 3 roky s partnerom snažíme o bábätko a nejde to. Rok a pol som mala z toho dôvodu zavedené teliesko, na úpravu cyklu. Už vyše polroka je vonku, menštruácia je pravidelná, ovulácia nabehla. Užívam už teda polroka Inofolic, kyselinu listovú k tomu zvlášť vitamín D, E, C a stále sa nič nedeje. Beriem to veľmi ťažko.

Čo môžem ešte pridať?

Doužívať Inofolic a skúsiť kombináciu Femibion a Gynex, prípadne selén?

Za každú radu vám budem vďačná.

Dobrý deň,

ja by som odporučila konzultáciu v CAR.

Zdravý pár počne v období jedného roka, pri pravidelnom pohlavnom styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu. Následne by sa mal začať aktívny manažment. Pokiaľ máte 35+ rokov, tak sa konzultácia v CAR odporúča už po pol roku snaženia.

Vitamín D a Inofolic (voľba konkrétneho preparátu podľa váhy a diagnózy) sa odporúčajú ako doplnky pri diagnóze PCOS.

Môžete skúsiť kombináciu Gynex kvapiek s Femibionom (alebo čistou kyselinou listovou), ale efekt Vám neviem zaručiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník