Čo mohlo spôsobiť prolaps vaku blán?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

pred tromi mesiacmi som prišla o bábätko v 22. týždni. Celý čas som mala ukážkové tehotenstvo, všetky vyšetrenia som vždy mala dobré. Moja doktorka mi kontrolovala aj krčok a nespomínala nijaké komplikácie.

Pár dní po poradni som však trochu zakrvácala, čo mi nedalo a hneď som bežala na pohotovosť. Tam už som krvácala veľa. V správe je napísané prolaps vaku blán. O pár hodín na to som už ležala na sále.

Čo tento prolaps mohlo spôsobiť?

Mohlo sa stať, že som príliš tlačila na toalete?

Momentálne som podstúpila vyšetrenia a zistili mi chlamýdie a ureaplazmu. Ale v pitevnej správe sa nepísalo, že by bábätko malo nejakú infekciu.

Mohlo to byť spôsobené chlamýdiami?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je v prepúšťacej správe uvedené, že sa jednalo o prolaps vaku blán, museli ste byť už otvorená. Preto ste pravdepodobne aj krvácali.

Je nepravdepodobné, že by bola príčinou tvrdá stolica. Z najväčšou pravdepodobnosťou išlo o vaginálnu infekciu, v dôsledku čoho ste sa začali otvárať. Na plod infekcia neprenikla, pretože vak blán bol ešte neporušený.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník