Dá sa preliečiť Klebsiella v tehotenstve bez antibiotík?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o dieťa, ale v máji mi zistili baktériu v nose. Brala som Summamed a odvtedy som mala problém s kvasinkami. V septembri mi zistili v pošve E.coli. Preliečili ma liekom Macmirror. Vo februári znova E.coli a znova nasadený Macmirror. Dva dni po dobratí liečiva našli vo výtere klebsiella pneumoniae, streptococcus agalactiae a enterococcus faecalis. Gynekológ mi nasadil antibiotiká Ciprofloxacin. Bojím sa, že sa z toho už nedostanem.

Dá sa vyhnúť antibiotikám?

Môže mi pomôcť Gynimum, Gyntima alebo vaginálne tablety Macmirror?

Na klebsiellu a enterococcus sa mi vyrába autovakcína.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o pomerne bežný nález v pošve, ktorý pravdepodobne “pricestovaľ” z konečníka. Pomnožiť sa baktériám podarilo vďaka narušenému prostrediu pošvy.

Základom je v prvom rade nález preliečiť podľa citlivosti na antibiotiká. A následne podporiť obnovu prirodzeného pH a znovuosídlenie laktobacilmi. Na to je výborný Gynimun intim protect, ktorý môžete užívať preventívne dlhodobo aj počas tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník