Je možné tehotenstvo 19 dní po kyrete?

Zodpovedané
29. jún 2022

Dobrý deň,

1. júna som bola na umelom prerušení tehotenstva. 19. júna som mala pohlavný styk s tým, že sme si dávali pozor, pretože do ďalšej menštruácie by som nechcela otehotnieť. No mám príznaky ako pred menštruáciou alebo ako tehotná.

Je tam nejaká šanca, žeby som predsa otehotnela aj 19 dní po kyrete?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak bol styk chránený, šanca je malá. Ak išlo iba o prerušovanú súlož, určite je. Kyretáž nie je antikoncepciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník