Je normálne krvácanie počas vyšetrenia počas prvej doby pôrodnej?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

je normálne krvácanie počas vyšetrenia počas prvej doby pôrodnej?

Ja som krvácala veľmi, vždy bola podomnou komplet krvavá podložka. Aj to bolo extrémne bolestivé, omnoho viac ako všetky kontrakcie. Chcem sa spýtať, či to je normálne a bežné a či sa tomu viem v druhom tehotenstve nejak vyhnúť.

Ďakujem.

Dobrý deň,

krvácanie počas prvej doby pôrodnej býva, nejde o nič nezvyčajné. Môže byť v dôsledku otvárania bránky, ktorá výraznejšie krváca, ale tiež placentárne, ktoré však obvykle končí akútnou sekciou.

Vyšetrenie býva nepríjemné, predovšetkým ak je bránka tuhá, či sakralizovaná a ťažko dosiahnuteľná.

Neviete sa tomu žiaľ nijako pri ďalšom pôrode vyhnúť. Ale situácia sa nemusí opakovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník