Je v poriadku bolesť v slabinách v 31. týždni?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

som v 31. týždni a na poradni mi zistili, že mám skrátený krčok 18 mm. Mám nariadený kľudový režim od novembra, 1x progestanelle a 3x magnézium. Krčok bol vtedy 28 mm.

V posledných dňoch cítim bolesť v slabinách. Malý váži 1 350 g.

Môže to byť tým, že bábätko rastie a tlačí na krčok?

Zatiaľ nie je otočený hlavou dole, je priečne.

Ďakujem

Dobrý deň,

slabiny Vás pravdepodobne bolia prirodzene ako to počas tehotenstva býva. Pôrodné cesty a panva sa postupujúcim tehotenstvom pripravujú na pôrod. Vo Vašom prípade je na mieste opatrnosť, keďže hrozí predčasný pôrod.

V každom prípade dodržujte prísny kľudový režim, ideálne by bolo ležať s vyvýšenou panvou (ak sa dá, podložte spodné nohy postele niečim pevným), užívajte nasadenú liečbu.

Pokiaľ by začalo tvrdnúť bruško, mali by ste bolesti, prípadne by boli iné ťažkosti, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník