Je Zlynda bezpečná?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

som 11 týždňov po pôrode, gynekologička mi napísala Zlyndu, zatiaľ som ju neužila - bojím sa.

Je táto antikoncepcia bezpečná?

Plus nerozumiem moc tým info v letáku. Prepáčte, ja som v minulosti bola zvyknutá, že sa užívajú tablety, potom pauza v ktorej sa dostaví menštruácia.

Dojčím a menštruáciu som po pôrode ešte nedostala, ako mám teda užívať Zlyndu?

Je tam písané prvý deň menštruácie - tá zatiaľ neprišla.

Môžem ju začať normálne brať aj tak?

A keď ju teda budem užívať nepretržite, každý deň bez pauzy - ak to teda správne chápem - tá menštruácia sa nedostaví vôbec tým pádom?

Za info a váš čas vopred ďakujem.

Dobrý deň,

môžete ju začať užívať v ktorýkoľvek deň, nečakáte na menzes. Keďže dojčíte, asi tak skoro ani nepríde.

Ide o 28 ks balenie, užívate tablety kontinuálne. 24 bielych tabliet je hormonálnych a posledné 4 zelené sú nehormonálne. V tom období sa časom dostaví menzes.

Takéto užívanie tabliet je praktické a vytvorené pre ženy, ktoré sú zábudlivé. Nie je potrebné si sledovať 7 dňovú pauzu.

Je bezpečná, neobávajte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník