Má zmysel užitie lieku Meriofert 12. deň cyklu?

Zodpovedané
3. dec 2022

Dobrý deň,

som sledovaná u gynekológa ohľadom neplodnosti. Odporučil mi pichať injekcie Meriofert Kit, ale mám začať až 12. deň cyklu. V príbalovom letáku som čítala, že s užívaním injekcii sa má začať počas prvých 7 dní menštruácie.

Má zmysel užitie lieku Meriofert 12. deň cyklu, keď ovuláciu mám medzi 10. - 12. dňom cyklu?

Aký má zmysel/vplyv na podporu ovulácie, keď sa vpichne počas ovulácie?

Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,

informujte sa u svojho gynekológa z akého dôvodu Vám bolo užívanie lieku takto doporučené. Možno ste sa iba nepochopili.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník