Môže myóm na prednej stene robiť problémy počas tehotenstva?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

som v 20. týždni tehotenstva a dnes mi pri morfologickom ultrazvuku objavili myóm. V správe mám napísané, že sa nachádza na prednej stene s priemerom 31 mm. Nič bližšie mi k tomu nepovedali.

Mám sa obávať možných komplikácií v tehotenstve?

Je normálne, že sa objaví a narastie tak rýchlo?

Na predošlých vyšetreniach a ani na gynekologických prehliadkach mi nič zistené nebolo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myóm ako vedľajší nález - ak sa nachádza na prednej stene maternice, rastie v stene maternice alebo smerom von mimo dutiny, nijako neohrozuje vývoj plodu.

Počas tehotenstva však môže vplyvom hormonálnych zmien výraznejšie podrásť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník