Môže sa jednať o tehotenstvo alebo o zápal?

Zodpovedané
2. aug 2022

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o tretie bábätko, skúšali sme hneď po menštruácií, každý druhý deň. Menzes mám dostať o týždeň, ale už druhý deň mám pichanie v podbrušku, hlavne na pravej strane, taký tlak a bolesti ako na menštruáciu, len silnejšie.

Nemávam to vôbec, môže sa jednať o tehotenstvo alebo nejaký zápal?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak sú bolesti intenzívne, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Môže ísť aj o bolesti pre posunutú ovuláciu. V prípade, že sú bolesti na pravej strane, odsledujte si prípadný vzostup teploty, hnačky, mohlo by ísť aj o zápal slepého čreva. Tehotenstvo tak skoro nepredpokladám, vylúčiť ho však bez vyšetrenia nemôžem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník