Môžem ďalej užívať HAK Zlynda?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

môžem ďalej užívať HAK Zlynda?

Totižto v utorok som mala špinenie, v stredu trochu špinenie aj krv (ale nebola jasná červená), tak som začala prvou tabletou v stredu večer. Štvrtok a piatok po krvi ani chýru. V sobotu trochu špinenie a v nedeľu som začala krvácať...

Normálne som menštruáciu očakávala až v piatok, čiže neviem či to má nejaký vplyv na účinok lieku a aj na ďalší menzes?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem ako dlho užívate už antikoncepciu, ale je potrebné vydržať aspoň 3 mesiace, kým si telo zvykne.

Špinenie sa občas pri antikoncepcii Zlynda môže objaviť. Užívajte ju aj naďalej.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník