Môžem ísť znova na UPT?

Zodpovedané
25. jún 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, som cca 4 mesiace po UPT, som znova nechcene tehotná. Viem, počula som o časovom limite 6 mesiacov, mám 30 rokov. Mám už dve deti.

Stačí toto ako podmienka na skoršie ďalšie umelé prerušenie tehotenstva?

Ďakujem.

Dobrý deň,

opakovane možno realizovať umelé prerušenie tehotenstva na žiadosť matky do 12+0 gt. tehotenstva, pokiaľ uplynulo 6 mesiacov a viac od predošlého umelého tehotenstva.

Výnimky kedy možno umelo prerušiť tehotenstvo aj skôr sú:
a) žena už dvakrát rodila,
b) dovŕšila 35 rokov veku,
c) je dôvodné podozrenie, že žena otehotnela v dôsledku trestného činu, ktorý bol na nej spáchaný.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník