Môžem veriť výsledku z druhého screeningu?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

prvý screening mi vyšiel pozitívny na Downow syndróm 1:110. V 16. tt mi robili druhý screening, a ten už vyšiel negatívne. Ale ešte ideme na morfologocké 4D sono do Hlohovca, nech už pozrú bábo poriadne. Na ultrazvuku sa bábo javí v poriadku.

Chcem sa spýtať, či môžem veriť výsledkom z druhého screeningu?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

výsledok prvého a druhého skríningu sa hodnotí po druhom odbere komplexne. Takže výsledok je v konečnom dôsledku negatívny. Morfologickým ultrazvukom u špecialistu nič nepokazíte, len sa uistíme, že je všetko v poriadku.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník