Prečo cítim nafúknutie a pichanie vo vaječníkoch?

Zodpovedané
22. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Menštruácia mi prišla o 2 dni neskôr a trvala kratšie. 2 dni bola slabšia a potom na 3. deň som mala hnedé špinenie. A boleli ma dosť dlho prsia.

Teraz mám taký pocit v bruchu ako nafúknutie. Cítim pichanie v ľavom aj v pravom vaječníku. Mám bolesť na ľavej strane brucha. Test som si spravila deň očakávanej menštruácie, ktorá prišla neskôr.

Mám tehotenstvo vylúčiť?

Môže ísť o nejaký gynekologický problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné ešte raz zopakovať tehotenský test.

Pokiaľ by bol negatívny a ťažkosti budú pretrvávať, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa. Ten Vás vyšetrí a prípadne odošle na ďalšie vyšetrenia.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník