Predstavuje PCOS riziko malígneho zvrhnutia?

Zodpovedané
10. máj 2022

Dobrý deň,

mám 32 rokov, PCOS. Aktuálne som po druhom pôrode a viac detí neplánujem.

Chcela by som sa opýtať, či PCOS do budúcna predstavuje riziko malígneho zvrhnutia a ak áno, aký by mal byt postup na zníženie tohto rizika?

Ďalšie deti už neplánujem, menzes bez hormonálnej stimulácie prakticky vôbec nemám, AMH naposledy hodnota 24.

Ďakujem.

Dobrý deň,

PCOS by mohlo predstavovať riziko pre vznik rakoviny maternice. Keďže táto diagnóza je spojená s hyperestrogénnym stavom, výška sliznice maternice býva nadmerne stimulovaná. Hormonálna liečba má v tomto prípade ochranný chatakter.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník