Som v 7. týždni a po transplantácii obličky beriem Furon. Je to bezpečné?

Zodpovedané
25. feb 2023

Dobrý deň,

som v 7. týždni a som 2 roky po transplantácii obličky. Mám aj hematóm, špiním slabo, nekrvácam. Od transplantácie beriem Furon 20 mg. Všade čítam, že to je počas tehotenstva kontraindikocané. Lekári mi ho neodporúčajú vysadiť.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

furosemid možno v tehotenstve podávať len v osobitne odôvodnených prípadoch. Keďže ste po trabsplantácii, ošetrujúci lekár rozhodne o nutnosti jeho užívania.

Budete musieť byť pravidelne sledovaná, bude kontrolovaný aj rast plodu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník