Aký lacný, ľahký a skladný kočík do mesta má sedenie po aj proti smeru jazdy?

Zodpovedané
8. aug 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s výberom druhého kočíka. Máme Thule Urban Glide 2 s vaničkou aj ako športiak. Je super, ale už som unavená z jeho ťahania. Bývame na 3. poschodí bez výťahu, pivnica je nefunkčná, chodba úzka a kočík s dcérou vo vaničke ťahám každý deň hore a dole. Najkôr 5-mesačnú dcéru vo vaničke (čo má odhadom už cez 20 kg) a potom spodok.

Už som z toho veľmi unavená, aj sa v chodbe vytočiť tak, aby som do ničoho nevrazila a samotná váha kočíka mi dáva dosť zabrať. Budeme sa sťahovať až v budúcom roku, dovtedy hľadám druhý kočík. Na výlety je TUG super, ale na denodenné jazdenie po parku a meste a znášanie/vynášanie by som potrebovala kočík iný.

Moje požiadavky sú:

  • ľahký, skladný kočík, ktorý sa zmestí do kufra malého auta,
  • rozložiť a zložiť ho nebude problém,
  • sedačka bude otočná po aj proti smeru jazdy,
  • pôjde dať do úplného ľahu (dcéra ešte nesedí),
  • cenovo nebude drahý (už sme sa vybrali dosť za TUG2).

Pozerala som na značku Kinderkraft a Lionelo. Kočíky mi prídu pekné, ale bohužiaľ som nenašla veľa recenzií.

Sú to dobré značky?

Prosím aj o iné konkrétne tipy.

Ďakujem

Ahoj,

značky Kinderkraft a Lionelo sú cenovo dostupné. V pomere cena/kvalita dosahujú dobré hodnotenia a výsledky testov. Neznamená to však, že ich môžeš porovnávať s kvalitou, akú majú kočíky iných známych značiek, napríklad Thule. No nie sú zlé, sama tieto kočíky často odporúčam.

Pozri si otočný model Kinderkraft Evolution, ktorý spĺňa všetky Tvoje požiadavky. Má odpruženie všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Nečakaj však úplne hladkú jazdu ako ju poznáš teraz. Po Thule Urban Glide 2 sa Ti každý kočík bude zdať tvrdší.

Podobným modelom je Kinderkraft All Road. Má však o čosi vyššiu váhu.

Cenovo dostupným modelom môže byť aj Easywalker Charley. Váži iba 8 kg a má kompaktné rozmery po zložení. Zložíš ho jednou rukou so sedadlom nasadeným v akomkoľvek smere.

Určite si pozri aj model Zopa Quest. Má dvojité odpruženie kolies z tvrdenej gumy. Má veľa vychytávok, napríklad v podobe sieťovaného sedadla. V lete to veľmi oceníš, v zime zakryješ vnútornou mäkkou vložkou kočíka. Sedadlo má mäkké a priestranné. A navyše je málo reklamovaný, čo si mamičky cenia.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally