18 mesačná dcérka má problém s jedením. Mám ju nechať piť mlieko dvakrát denne?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 18 mesačnej dcérky, ktorá od roka pije kravské mlieko. Donedávna ho pila trikrát doobeda, poobede a večer. Teraz prešla na 1 spánok, tak som mlieko ubrala. Pije ho doobeda a večer pred spaním.

Ráno má raňajky, ale to zje len trochu. Niekedy skoro nič. Občas spapá trochu zeleniny, trošku nátierky alebo praženice. Potom spapá málo ovocia, najradšej má hrozno, melón a jablko.

Potom pije cca 180 ml mlieka a okolo 11.30 má na obed polievku. Väčšinou zje celkom fajne. Spí od 12 do cca 15tej. Nasleduje druhé jedlo. Niekedy papá omáčku s cestovinami, mäso, zeleninu. Okolo 17tej občas spapá jogurt alebo polievku z obeda.

Ak je hladná, tak jej dám ešte ovocie a neskôr mlieko. To vypije celú fľašku. Keď sme prešli na 2 mlieka a jeden spánok, tak bolo všetko ok. Spala celú noc. Teraz už dvakrát ráno o 5tej pila mlieko, lebo bola hladná.

Papá podľa Vás dosť?

Máme ostať na dvoch mliekach, alebo sa máme vrátiť k trom dávkam mlieka?

Pudingy, detskú krupicu a ani kakao nechce.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zaraďte nejakú kašu poobede. Mlieka má dieťa v jej veku prijať maximálne 500 ml, podľa odporúčaní sa neodporúča kravské mlieko, ale pokračovať v mlieku určeného pre deti jej veku - čiže v umelej formule, čo je najmä kvôli vyváženému obsahu železa a sodíka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas