Čím nahradiť mliečne produkty u 19-mesačného syna, aby mal vyváženú stravu?

Zodpovedané
27. feb 2023

Dobrý deň,

môj 19-mesačný syn odmieta mliečne výrobky. Vyskúšala som snáď už všetky kaše a od prvých príkrmov všetko odmieta. Biely jogurt a syr papal do 13. mesiaca, no z jedného dňa na druhý mu prestali chutiť. Pije umelé mlieko okolo 150 ml večer a 150 ml ráno.

Je to dostačujúce?

Čím mám mliečne produkty nahradiť, aby mal vyváženú stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to skoro dostačujúce. V tomto veku by mal mať v strave cca 350 ml mliečnych produktov. Ak vypije 300 ml mlieka, je to skoro naplnená norma a nie je nutné inak do toho zasahovať.

S podávaním mliečnych produktov sa pokúšajte postúpiť, lebo jedného dňa prestane piť mliečko a mal by mať v strave mliečne produkty aj tak (po 2. roku 125 ml mliečnych produktov denne).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas