Dcérka má hrubšie lýtko. Je to v poriadku?

Zodpovedané
12. jún 2019

Dobrý deň,

mám 10 mesačnú dcérku, ktorá lozí po štyroch. Teraz sa začala stavať o nábytok a ja som si všimla, že má od členka až po koleno hrubšiu pravú nohu. Keď som jej nohu odmerala, tak ma lýtko o jeden cm hrubšie.

Je to normálne?

Upraví sa to?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určité rozdiely medzi hrúbkou končatín byť môžu.

Ak dcérka normálne lozí, stavia sa a nožky zaťažuje rovnako a nemá bolesť nemalo by ísť o vážny problém (s trombózou som sa ešte u dojčaťa nestretla).

Sledujte hrúbku lýtok. Ak sa neupraví do mesiaca - dvoch ako bude zaťažovať obe nožičky pri chôdzi, stav skontroluje obvodný lekár na prehliadke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas