Je v poriadku, keď 6 mesačnému synovi doktorka ešte nebrala krv?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

mám 6 mesačného syna, ktorému naša pani doktorka ešte nikdy nebrala krv.

Zatiaľ nemal problémy, ale už dva mesiace riešim fľak pod očkom. Pediatrička nás poslala k očnej, očná ku kožnej a takto dookola. A nikto nám nevie zistiť čo je to za fľak. Pôsobí ako pigmentová škvrna ale niekedy ma spodné viečko akoby začervenané, trochu opuchnuté.

Dalo by sa z krvi zistiť, ak by mal nejaký problém?

Tiež sa mu robia ružové kruhy pod očkami, niekedy to pôsobí tak nezdravo.

Ďakujem

Dobrý deň,

detičkám sa krv berie iba v prípade ochorenia, alebo nejakého podozrenia, ku ktorému je odber nutný. Inak ich odberom netraumatizujeme iba tak "preventívne". Na 6 mesačnej prehliadke sa zvykne kontrolovať moč.

Ohľadom fľaku pod očkom nepoznám žiadny ukazovateľ, ktorý by z krvi mohol napovedať o čo ide.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas