Koľko umelého mlieka Nutrilon má vypiť mesačné bábo?

Zodpovedané
27. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom umelého mlieka. Bábo pije Nutrilon a aj moje mlieko 100 ml.

Koľko umelého mlieka Nutrilon má vypiť mesačné bábo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

príjem dieťatka závisí od jeho potreby, štandardne sa ráta tých 150-180 ml mliečka na kilo na deň, ktoré rozdelíte do dávok koľkokrát synček cez deň papká. Väčšinou v tomto veku 8x (každé 3 hodiny).

Takže podľa toho koľko váži si viete rozrátať koľko by asi mal vypiť za deň dokopy a potom si to vydeliť počtom papaní - vyjde Vám koľko by mal vypiť na dávku. Odchýlky sú samozrejme normálne, toto je niečo ako "zlatá stredná cesta", treba dbať aj na individualitu dieťatka.

Príklad , ak váži 4kg dieťa papá 8x denne.
4x150 až 180 = 600-720 ml mlieka denne
600 až 720 /8= 75 až 90 ml na dávku

  • na dávku by mu malo stačiť toto množstva mlieka.

Ale ako som písala vyššie treba k detičkám pristupovať individuálne. Ak grcká tak je 90 preňho veľa, ak toleruje pokojne dajte, ak sa budí po hodine hladný (nie hneď dať fľašku, najprv nechať chvíľku dieťatko pomrviť sa, poláskať ho, pozrieť plienku, veď to už viete kedy je dieťatko hladné a kedy plače pre iný dôvod) zvýšiť dávku.

Proste netreba to až tak riešiť, ak je bábätko spokojné, nemá tráviace ťažkosti, negrcká, tak si v podstate aj samo reguluje koľko vypije.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas