Môže to byť ekzém alebo alergia?

Zodpovedané
31. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 15 mesačnej dcérky, ktorá nikdy nemala žiadnu alergiu na jedlo. Celkovo všetko znášala super, ale asi pred 3 dňami sa jej urobili červené fľaky v oblasti chrbta, na brušku a trošku aj na rukách. Inde to nemá.

Odvtedy ju kúpem len v čistej vode. Sestra má atopický ekzém a podľa nej je to na 100% ekzém. Ale ona si to vôbec neškrabe. Len to ma červené a ani neplače. Ma to na niektorých miestach dosť suché.

Jedine čo som menila bol jeden šampón pre deti. Inak už mala aj mandarínku a všelijaké ovocie ale doteraz nebol problém.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

sú to také ekzematické ložiská.

Dávajte Excipial lipolotio a uvidíte či pomôže. Ak nie bude treba nejaký zarábaný krém od lekárky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas