Môžem dať 7 ročné dieťa s bikuspidálnou chlopňou do školy?

Zodpovedané
28. máj 2020

Dobrý deň,

dcérka bude mať 7 rokov a od 5 rokov má diagnostikovanú bikuspidálnu chlopňu. Namiesto 3 čípov má len 2. V zime býva často chorá. Je sledovaná na pľúcnom.

Môžem ju dať do školy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nerozumiem Vašej otázke pravdupovediac. Ešte v škole nebola a rozmýšľate či ju dať od septembra? Alebo do školy chodila a pýtate sa či môže ísť od 1.6.?

Každopádne dieťa do školy patrí, čiže na obe otázky by som odpovedala áno.

Z hľadiska kardiálneho je asi sledované, takže ak sú aj nejaké obmedzenia, určite Vám všetky vysvetľujú na kardiológii.

Ak ste na kardiológii neboli (píšete o pľúcnom), tak sa treba objednať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas