Prečo 10,5 mesačný synček používa iba jednu nožičku?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

môj 10,5 mesačný syn sa už dva mesiace odráža len pravou nohou. Ľavú má ohnutú, ale neodrazí sa ňou. Začal sa stavať popri nábytku a dáva sa na kolienka. Dvíha sa však len cez pravú nohu. Zatiaľ neštvornožkuje.

Chodím s nim mesiac na rehabilitácie, išli sme tam na vlastnú päsť. Pediatrička povedala, že netreba, ale mne to nedalo. Cvičíme jeden cvik Vojtovky určený na štvornožkovanie.

Prečo synček používa iba jednu nožičku?

Keď leží a kope obidvoma nožičkami. Zohýba ich normálne. Len pri plazení a dvíhaní sa zapiera iba o pravú nožičku.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som Vám odporučila na neurológiu a rehabilitácie a cvičenie ako nastaví lekár. Takže vlastne to čo ste aj spravili.

Na začiatku je vždy pri pohybových aktivitách preferencia jednej končatiny, ale rozdiel by sa mal postupne vyrovnávať.

Iné odporúčanie ako cvičiť, čo Vám dá rhb a vyčkať nateraz nemám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas