Skoro trojročný syn nezvláda odplienkovanie. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
16. mar 2021

Dobrý deň,

môj syn bude mať o 5 mesiacov tri roky a stále nezvláda pýtanie sa na wc. Keď sme doma len v slipkoch, tak sa stáva, že nestihne dať dole a pociká sa. Stále si pýta plienku.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

každé dieťatko je iné. Váš synček ešte evidentne nie je pripravený na odplienkovanie. Preto by som to nehrotila.

Určite synčeka nekarhala, nehovorila pred ním o tom, že sa pocikal, že niečo "nezvládol".

Za každé vypýtanie ho treba pochváliť, ale keď sa pociká ukázať mu, že sa nič nedeje. Rozprávať sa s ním, na jeho úrovni, už chápe, takže treba mu vysvetliť, že plienky sú pre bábätká, veľkáči chodia už na nočník/WC, že to tak robíte aj Vy, rodina, že plienky stoja eurá, za ktoré si treba kupovať oblečenie a jedlo.

A chce to trpezlivosť a čas. Ak to nateraz nejde, tak to skúste o mesiac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas