Trojmesačné bábätko menej papá a zlostí sa. Je to v poriadku?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

môj synček má tri mesiace, váži okolo 6 kg a papá každé 3-4 hodiny Nutrilon HA. Dávam mu 166 ml podľa tabuľky na Nutrilone. Papá maximálne šesťkrát denne a v noci mi vydrží spinkať aj desať hodín.

Pár dní dozadu začal papať menej, nevypije celú dávku a na fľaške sa zlostí. Dokopy za deň vypije niekdy len okolo 500 ml. Je spokojný, pekne spinká a posledné dni mal zelenú stolicu.

Je toto všetko v poriadku?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

ak sú jeho plienky mokré (5-8 denne), v stolici nie je krv, ani iné prímesi, je spokojný, nevracia prúdom, vetry odchádzajú, a z celkového hľadiska dlhodobo prospieva a priberá, je to v poriadku.

Môže prekonávať vírusovú enteritídu (brušnú virózu), preto mu prechodne menej chutí papať. K jedlu ho nenúťte, on vie prečo nateraz pije menej. Nasaďte probiotiká aspoň na mesiac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas