Ako je to s čerpaním dovolenky medzi materskou a rodičovskou?

Zodpovedané
9. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako je to s čerpaním dovolenky medzi materskou a rodičovskou.

Aké sú výhody a nevýhody?

Aký je postup?

Budem mať aj rodičovskú dávku aj dovolenku?

Alebo mi za ten čas neprislúcha rodičovský?

Som zamestnaná na TPP na dobu neurčitú a v júni mi končí poberanie materskej a mala by som nastúpiť na rodičovskú. Mám okolo 30 dní dovolenky ešte a pýtali sa ma, či ich budem čerpať medzi MD a RD. A ja neviem. Na jednej strane môj zamestnávateľ je v dlhodobej strate a možno by som si aj nechala tie dni preplatiť, aby som o to neprišla, keď skrachuje na druhej strane takto by som si vedela po rodičovskej dovolenke ešte vybrať nejaký ten mesiac voľna.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania rodičovského príspevku môžete čerpať dovolenku a aj pracovať, môžete mať príjem.

O čerpanie dovolenky treba požiadať zamestnávateľa a dohodnúť sa na konkrétnych dňoch čerpania dovolenky. V prípade, že Vám končí materská dovolenka a budete pokračovať na rodičovskej dovolenke, je to potrebné oznámiť Vášmu zamestnávateľovi minimálne jeden mesiac vopred a uviesť aj predpokladaný deň nástupu na rodičovskú dovolenku.

S prianím pekného dňa,
Lenka