Bude mať dohoda vplyv na výšku materskej v roku 2024?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

1.8.2021 som nastúpila na materskú dovolenku.
3.9.2024 mi končí rodičovská dovolenka.
Od roku 2016 som stále zamestnancom.

Plánujeme ďalšie dieťa, čiže ak sa podarí, nástup na materskú by bol v roku 2024 (pred skončením prvej rodičovskej dovolenky).
Momentálne mám uzavretú dohodu od 6.3. 2023 do 31.5.2023. Príjem z dohody bude nízky, keďže odpracujem len pár hodín.

Bude mať táto dohoda vplyv na výšku materskej v roku 2024?

Ak by som ešte v roku 2023 čerpala deň dovolenky (napr. v decembri) z riadneho pracovného pomeru, ovplyvní vyššie spomenutá dohoda výšku materskej v roku 2024?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ nastúpite na materskú v roku 2024, výpočet materského ovplyvní dohoda v 2023 v oboch Vami spomenutých prípadoch.

S prianím pekného dňa,
Lenka