Mám nárok na daňový bonus na 2 deti aj počas poberania podpory?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

doteraz som bola zamestnaná vo firme, ale od augusta budem na podpore.

Mám nárok na daňový bonus na 2 deti aj počas podpory?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas poberania dávky v nezamestnanosti nemáte zdaniteľný príjem, teda ani nárok na daňový bonus.

Po skončení roka môžete požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, kde si môžete uplatniť daňový bonus (DB). Žiadosť o ročné zúčtovanie sa podáva do 15. februára. Výška DB sa prepočíta podľa celoročného hrubého príjmu. Pokiaľ bol príjem vyšší, môže sa doplatniť nárok na DB aj na mesiace, za ktoré nebol DB vyplatený (v čase, keď budete na ÚPSVaR).

S prianím pekného dňa,
Lenka