Mám po dvoch mesiacoch nárok na PN?

Zodpovedané
10. máj 2024

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale od júna nastupujem späť do práce. Na august mám naplánovanú operáciu.

Mám nárok na PN po tých dvoch mesiacoch?

Ak áno, bude mi PN vypočítaná z tých dvoch mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, na PN pôjdete v roku 2024, rozhodujúcim obdobím je rok 2023. Zamestnávateľ by mal nahlásiť pravdepodobný vymeriavací základ.

Teoreticky, ak by ste ale pred PN už pracovali, alebo čerpali dovolenku, SP môže vychádzať zo skutočného príjmu, ktorý by ste zarobili do nástupu na PN po RD, ak by to bolo dlhšie obdobie ako 1 celý mesiac.

S prianím pekného dňa,
Lenka