Môžem si v daňovom priznaní buduci rok uplatniť daňový bonus za mesiace júl až december 2024?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

uplatňujem si mesačný daňový bonus na jedno dieťa, od 10.6.2024 by som mala nastúpiť na materskú.

Ak budem mať príjem od januára do júna 2024, potom nastúpim na materskú, môžem si v daňovom priznaní buduci rok (2025) uplatniť daňový bonus za mesiace júl až december (2024)?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, budete si môcť douplatniť DB za nevyplatené mesiace. Výška DB sa v Daňovom priznaní prepočíta podľa zdaniteľného príjmu za rok 2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka