Môžem vykonávať dohodu o pracovnej činnosti v čase materskej?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

aktuálne poberám materskú.

Môžem vykonávať dohodu o pracovnej činnosti aj počas jej poberania?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte uzatvorenú dohodu u iného (aj pôvodného) zamestnávateľa na inú pracovnú pozíciu a materskú máte z úplne inej pracovnej zmluvy, tak toto je možné.

Sociálna poisťovňa sa zameriava aj na obsah novej uzatvorenej dohody a či to nebolo účelové. Môže overovať, ako sa dokážete postarať o dieťa v čase Vašej neprítomnosti, úplne ideálne je home office.

S prianím pekného dňa,
Lenka