Na aký počet dní dovolenky mi vznikol nárok počas materskej/rodičovskej dovolenky?

Zodpovedané
15. okt 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom dĺžky dovolenky. Na materskú som nastúpila 18.12.2020 (vyčerpané 25 dní za rok 2020) a na rodičovskú dovolenku 14.8. 2021. Tá mi bude končiť 21.1.2024.

Na aký počet dní dovolenky mi vznikol nárok počas materskej/rodičovskej dovolenky?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na dovolenku máte aj počas materskej dovolenky. Počas rodičovskej dovolenky už nie.

Dovolenka sa za neodpracovaných prvých 100 dní sa kráti o 1/12, za ďalších 21 dní, ďalšia 1/12.

V roku 2020 ste čerpali 25 dní, to by mal byť aj celoročný nárok, zostáva 0.

Za rok 2021 ste boli na materskej dovolenke 156 pracovných dní, na rodičovskej 95 dní. Máte teda nárok na celoročnú dovolenku, RD trvala menej ako 100 pracovných dní.

Za rok 2022 ste boli celý rok na rodičovskej dovolenke = 0.

Za rok 2023 ak budete celý rok tiež na RD = 0.

Za rok 2024 bude záležať podľa toho, koľko odpracujete.

S prianím pekného dňa,
Lenka