Na koľko dní dovolenky budem mať nárok, keď do práce nastúpim v 8/2023?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

od 18.8.2022 som bola na materskej a od 18.4.2023 na rodičovskej dovolenke. V roku 2022 pred nástup na MD som vybrala všetky dní dovolenky. Chcem nastúpiť do práce v auguste 2023.

Na koľko dní dovoleny za rok 2023 budem mať nárok?

Pracujem v materskej škole.

Ďakujem

Dobrý deň,

za rok 2022 ste mali celoročný nárok.

Za rok 2023 ak sa neskončí pracovný pomer a od augusta nastúpite budete mať tiež celoročný nárok. Na rodičovskej dovolenke budete kratšie ako 100 dní, tým pádom sa Vám dovolenka krátiť nebude.

Ohľadom výmery dovolenky sa riadite kolektívnou zmluvou a Pracovného poriadku:
https://www.minedu.sk/data/att/436.pdf

S prianím pekného dňa,
Lenka