6 ročnému synovi po páde nevychádza jedna jednotka. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

6 ročný syn si pri páde vybil obe jednotky a obidve dvojky hore. Išlo o mliečne zuby. Prešlo pol roka, obe dvojky a jedna jednotka mu narástli. Jedna jednotka nevychádza.

Máme ešte čakať?

Už mešká asi 4 mesiace oproti ostatným vybitým zubom. Na RTG tesne po páde to vyzeralo, že trvalé zuby nebudú poškodené.

Ďakujem

Dobrý deň,

v 6. rokoch by mal mať svoj prvý panoramatický snímok. Na ňom bude vidno, či zub nie je poškodený alebo v chybnej pozícii.

Je možné, že po úraze bol v poriadku, ale ak mliečny zub po úraze hnisal a nebol napr.ošetrený, mohol sa zárodok poškodiť dodatočne. RTG povie viac.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk